Text: Zámek Stvolínky
Znak Stvolínek

Hospodářský dvůr zámku Stvolínky

Hospodářský dvůr zámku Stvolínky

HOSPODÁŘSKÝ DVŮR STVOLÍNKY BC. TEREZA STEJSKALOVÁ
Hospodářský dvůr Stvolínky - FA ČVUT (cvut.cz)
Ateliérová práce řeší, jak by mohlo toto hospodářství vypadat, kdyby nedošlo k demolici hospodářských budov. Mohly by tak vzniknout hospodářské a společenské prostory, restaurace nebo školicí středisko.   


HOSPODÁŘSKÝ DVŮR STVOLÍNKY BC. KLÁRA GRYČOVÁ
Hospodářský dvůr Stvolínky - FA ČVUT (cvut.cz)
Tato ateliérová práce si pohrává s myšlenkou více otevřeného hospodářského prostoru tak, aby byl otevřený pro veřejnost a pro rodiny s dětmi. V areálu se nachází celkem 5 budov do nichž byly navrženy stáje, sýrárna, dům hospodáře, rodinné apartmány, restaurace s centrální recepcí a celé je to propojeno s bývalými barokními zahradami, jejichž dominantou je lipová alej.

BYTOVÝ DŮM STVOLÍNKY VERONIKA MICHNOVÁ
Bytový dům Stvolínky - FA ČVUT (cvut.cz)
Ateliérová práce nabízí obnovení hospodářské budovy na jihozápadě od zámku a její přestavbu na obytnou budovy s 10 bytovými jednotkami a základní občanskou vybavenost – malým obchodem, kavárnou a ordinací zubaře a praktického lékaře. Na zadní straně domu by byly předzahrádky bytových jednotek, které by přecházely v přírodní park.

STVOLÍNKY - KOMUNITNÍ CENTRUM LÝDIA KUBEKOVÁ
Stvolínky - Komunitní centrum - FA ČVUT (cvut.cz)
Autorka navrhuje revitalizace starého hospodářského dvora vedle barokního zámku ve Stvolínkách a vytvoření komunitního centra. To by mělo zajišťovat ubytování a stravovacího zařízení pro místní i návštěvníky.

STVOLÍNKY - HOSPODÁŘSKÝ DVŮR A NOVÉ BYDLENÍ BC. VOJTĚCH JANSA
Stvolínky - Hospodářský dvůr a nové bydlení - FA ČVUT (cvut.cz)
Tento návrh se zaměřuje na revitalizaci hospodářských budov na domy pro bydlení a průmyslové objekty – mlékárenský provoz, sklad a přípravnu zeleniny.

SOUBOR STAVEB STVOLÍNKY BC. TEREZA CHOCHOLOVÁ
Soubor staveb Stvolínky - FA ČVUT (cvut.cz)
Soubor kopíruje půdorysně bývalý hospodářský dvůr u zámku. Soubor obsahuje náplň obytnou, mateřskou školu, občanskou vybavenost a školící centrum s ubytováním a výrobou přírodní kosmetiky. Veřejný prostor je rozčleněn na dvě části - reprezentativní s kašnou blíže k zámku a na část se čtyřmi vzrostlými stromy. Prostor před budovami je vydlážděn dlažbou. Celý soubor je obezděn zídkou navazující na původní obezdění zámku. Ve svahu je navržena bylinková zahrada půdorysně kopírující zahradu ze stabilního katastru a sad.

MATEŘSKÁ ŠKOLA STVOLÍNKY-REVITALIZACE HOSPODÁŘSKÉHO DVORA JAN ŠTĚPÁNEK
Mateřská škola Stvolínky-Revitalizace hospodářského dvora - FA ČVUT (cvut.cz)
Autor se rozhodl pro využití hospodářských budov pro mateřskou školku. V objektu by byla kromě mateřské školy i jídelna a tělocvična. V objektu by se dala konat i divadelní vystoupení či společné sledování filmů.
 

zpět
Kontakt
Obecní úřad Stvolínky
Stvolínky 53
47102 Stvolínky

Email
Facebook
Obec Stvolínky
fb.com/Stvolinky

Facebook - občanského sdružení Zámek Stvolínky
Občanské sdružení Zámek Stvolínky o.s.
fb.com/ZamekStvolinkyOS

Cookies a ochrana osobních údajů Ochrana osobních údajů a cookies